Zmiany w regulaminie sklepu Ludowidła obowiązujące od 1 stycznia 2021

Od 1 stycznia 2021 roku w życie wchodzą przepisy na podstawie których Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, dokonujący zakupu niemającego dla niech zawodowego charakteru, nabywają niektóre uprawnienia Konsumenckie. Oznacza to, że przywileje konsumenckie będą przysługiwały osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą wtedy, gdy będzie zawierała umowę, na której przedmiocie się nie zna, ponieważ nie mieści się ona w branży, w jakiej dany przedsiębiorca działa.

W związku z tym wprowadzamy zmiany w regulaminie sklepu Ludowidła

Zmiany w punkcie 1 Regulaminu (POSTANOWIENIA OGÓLNE) definiujące Konsumenta, Przedsiębiorcę i Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta.

Zmiany w punkcie 6 regulaminu (REKLAMACJA PRODUKTU) dający Przedsiębiorcy z uprawnieniami konsumenta pokrycie kosztów wysyłki reklamowanego towaru przez Sprzedającego.

Zmiany w punkcie 8 regulaminu (PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY – DOTYCZY UMÓW SPRZEDAŻY ZAWARTYCH OD 25 GRUDNIA 2014), dające prawo odstąpienia od umowy  w ciągu 30 dni od zakupu również Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta.

Zmiany w punkcie 9 regulaminu (POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCÓW) dotyczącym przedsiębiorców nie posiadających uprawnień konsumenta, wyłączające przedsiębiorców z uprawnieniami konsumenta z przepisów zawartych w tym punkcie.

Zmiany w punkcie 10 regulaminu (POSTANOWIENIA KOŃCOWE) dające przedsiębiorców z uprawnieniami konsumenta prawo do wypowiedzenia umowy o charakterze ciągłym (Kont) oraz ustalające, że  dla Umów Sprzedaży zawartych od 25 grudnia 2014 roku z Klientami będącymi konsumentami lub przedsiębiorcami z uprawnieniami konsumenta stosowane będą przepisy ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.).

 Nowa wersja regulaminu obowiązująca od 1 stycznia 2021 jest dostępna pod tym linkiem:

REGULAMIN SKLEPU LUDOWIDŁA WAŻNY OD 1 STYCZNIA 2021

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl